PRP

Ana Sayfa / PRP
PRP

PRP Saç

PRP, platelet rich plasma yani pıhtı hücrelerinden zengin kan demektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi ve saçı yenilemekte kullanılır. PRP büyüme faktörleri ve besleyici proteinler içerir. Cilt ve saça verildiğinde bu maddeler cildin ve saçın canlanmasını ve yenilenmesini sağlar.

 

PRP Vücut

Platelet Rich Plasma (PRP) Vücut

PRP(Platelet Rich Plasma), yani plateletlerden zengin plazma enjeksiyonu. Plateletlerin vücutta yara iyileşmesi ve doku yenilenmesinde önemli rolleri olduğu anlaşıldıktan sonra bu maddenin ayrıştırılarak yenilenme istediğimiz bölgeye enjeksiyonu son zamanlarda oldukça popüler olmuştur. Saç dökülme tedavisinde kullanıldığı gibi, yüzde gençleşme, sıkılaşma istediğimiz durumlarda ve yine vücutta yenilenme istenilen özellikle çok güneşe maruz kalma sonucu erken yaşlanmaya uğrayan dekolte bölgesindeki estetik problemlerin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

 

PRP Yüz

PRP son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Trombosit kanda pıhtılaşmayı sağlayan temel hücrelerden biridir. Ciltteki hafif hasarlarda kullanılan peeling ve lazer uygulamaları ciltteki büyüme faktörlerinin tetiklenmesini sağlar. Kozmetik ürünlerde cildin yeniden yapılanmasını sağlayacak etkiler yapar. Büyüme faktörlerini tetikleyerek cildin iyileşmesine yardımcı olurlar. Cilt hasarının en etkili şekilde giderilmesi, cilt yapısında gizlidir. PRP uygulaması da cildin kendi bünyesinde onarımını sağlar.