Lazer Erkek

Ana Sayfa / Lazer Erkek
Lazer Erkek

Ayak (Erkek)

Gerek erkeklerde gerekse bayanlarda ayak üstünde başparmağın ayak ile bağlandığı noktalarda yoğun olacak şekilde tüylenme görülür. Günümüz istenmeyen tüylerin çözüm teknolojisi olan lazer epilasyon ile ayaklarınız üzerindeki tüy ve kıllara kalıcı olarak veda etmeniz mümkündür. Erkeklerin ve bayanların rahatsız olduğu ayak üstü kılları ayak üstü lazer epilasyon uygulaması ile yok edilebilmektedir. Ağrılı acılı ve kalıcılığı olan ağda, jilet veya iplik ile alma gibi uygulamaları yapmaktansa lazer epilasyon uygulamasını tercih eden baylar ve bayanlar, ayak üzerine lazer epilasyon işleminin de popüleritesini arttırmış ve sıklıkla uygulanan bir yöntem haline gelmesine vesile olmuşlardır.

 

Bacaklar

Alexandrite Candela Bacak Lazer Epilasyon

Hemen her kadının büyük sorunu olarak karşımıza çıkan tüylenme sorunu, artık sorun olmaktan çıkmıştır. Birçok tedavi sistemlerinin teknolojinin sayesinde geliştiği günümüzde hemen her bölge için lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Lazer epilasyon sistemlerinin içinde en etkili olan uygulamalardan birisi olan Alexandrite Candela lazer epilasyon olarak bilinir. Yaklaşık olarak beş altı seans içinde tedavinin bittiği lazer epilasyon, kılın yapısına göre daha az seanslarda da bitmektedir.

 

Bel

Genellik ile iyi sonuçlar alınan bir bölgedir bel bölgesi. Bel bölgesinde yer alan istenmeyen tüyler oldukça ince olduğu için lazer ışınları bu bölgede ki tüyleri görmeyecektir bu sebepten ötürü bel bölgesinde ki tüyler tıraşlanarak kalınlaşması sağlanmaktadır. Böylelikle lazer epilasyonu uygulaması ile ciddi anlamda seanslarınıza düzenli gittiğiniz taktirde istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız. Lazer epilasyonunu gittiğiniz güzellik merkezlerinde uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat etmelisiniz.  Bu sebepten ötürü kesinlikle ve kesinlikle güzellik merkezi gibi yerlerde lazer epilasyon uygulaması yaptırmayınız. Bunun ile birlikte bel bölgesi lazer epilasyon seans sayısı yaklaşık olarak 5 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir. Tabi bu seans sayıları kişiden kişiye ve lazer epilasyonu yapacak olan kişinin tüy yapısına ten rengine göre artar ve ya azalabilir.

 

Bel – Sırt

Bel – Sırt Lazer Epilasyonu

Cilt/kıl yapısı ve bölgelere göre değişkenlik göstermekle birlikte erkeklerde lazer epilasyon tedavisi genelde 6 – 10 seans sürmektedir. Bacak, göğüs ve yüz bölgeleri tedaviye daha iyi cevap vermektedir. Sırt, omuz, ense ve üst kol bölgeleri ise kılların derin yerleşimli olması sebebiyle lazer epilasyona daha dirençlidir. Diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir ve tedavi sonunda elde edilen kalıcı azalma oranı daha düşük olabilir. Göğüs ve bacak bölgeleri için ortalama 6 – 8 seans yeterli olurken, sırt, omuz ve ense bölgelerinde ortalama 8 – 10 seans gerekebilmektedir.

 

Ense

Erkek lazer epilasyon işleminde de açık ten ve koyu kıl yapısına sahip bireylerde bayanlarda olduğu gibi genelde alexandrite lazer tercih edilmektedir. Ancak omuz, sırt, ense ve kol bölgelerinde ürettikleri ışığın daha derine ulaşabilmesi sebebiyle 800 -810 Nm dalga boyunda ışık üreten diode lazer epilasyon cihazı veya 1064 Nm dalga boyunda ışık üreten Nd Yag lazer epilasyon cihazları kullanılabilir. Erkeklerin de bir kısmı bayanlar gibi, özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde sahip olmak isterken, büyük çoğunluğu kılların estetik bir görüntü oluşturacak şekilde yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir. Erkeklerde lazer epilasyon en sıklıkla sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmaktadır.

 

Omuz

Bel – Sırt – Omuz Epilasyonu

Omuz bölgesinde kullanılan ışınlar vücudun diğer kısımlarında kullanılan ışınlardan çok daha koruyucu bir özelliğe sahiptir. Omuz bölgesi için kullanılan özel ışınların yanı sıra bu bölge için lazer epilasyon işlemlerinden sonra her seans sonunda belli cilt bakım uygulaması da yapılması kişinin tercihine bağlıdır.

Boyun

Erkeklerde Sırt bölgesi, omuz, göğüs, bacak, kol, koltukaltı, ense, boyun, sakal üstü ve kulak bölgelerinde lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra 3 gün süreyle güneşe çıkılmamalı çıkılacaksa mutlaka 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Uygulama sonrasında tüyler 3 ile 15 gün içerisinde hafifçe uzayarak kendiliğinden dökülecektir. Çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde dökülmeler 20 günü bulabilir.

Nemlendirici kullanarak cilt normalleştirilirse dökülme daha hızlı olacaktır. Vücut bölgelerinde 4-6 seans,yüz bölgelerinde 6-12 seans sürmektedir. Boyun Bölgesinde  seans süresi 5 dakika süremektedir.

 

El

El ( Erkek ) Epilasyonu

Soprano Buz Lazer Epilasyon sistemiyle artık erkeklerde çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Buz Lazer epilasyon teknolojisiyle artık tamamen acısız,  ortalama 4 – 6 seansda istenilen sonucu elde etmek mümkün.

Göbek

Lazer Epilasyon vücutta bulunan istenmeyen tüylerin lazer ışını ile yok edilmesidir. FDA tarafından onaylı Alexandrite Lazer Epilasyon sisteminin yaydığı dalga boyu (755nm) ile kıldaki melanin adlı siyah boya maddesi tarafından direkt emilip yok olmasını sağlar. Lazer Epilasyon konusunda kanıtlanmış bir başarısı olan Alexandrite Lazer Epilasyon da hız çok önemlidir. Bu sayede kendimize daha fazla zaman ayırmamızda fayda sağlamaktadır. Alexandrite bu özelliği de onun Lazer Epilasyon cihazları arasında en çok tercih sebeplerinden biri olmuştur.Göbek bölgesi tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

 

Göğüs

Göğüs ( Erkek ) Epilasyonu

Göğüs lazer epilasyon uygulamalarında nelere dikkat edilmelidir? En iyi sonuçlar hangi yöntemle elde edilir? Uygulamalar kaç seans sürer? Canım yanar mı? Sorularını yanıtlamaya çalışalım. Göğüs kılları ergenlikle beliren kıllardır. Genetik bu kılların çıkmasında ön hazırlayıcıdır. Bazı ırklarda bu bölgede erkek ve kadında kıl yoktur. Olsa da az miktardadır. Bizim gibi Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde erkeklerde göğüs kılları sıklıkla görülür.

Kaş

Kaşın şeklinde yapılması istenen değişiklikler için ve kaşın ortasındaki çatık suratlı ifade yaratan kıllardan kurtulmak için uygulanan cımbızla kaş alma işlemi artık yerini lazer epilasyona bırakmıştır.

Yüz ifadesi olarak kadınlara göre daha sert bir mizaca sahip olan erkekler bir de bitişik bir kaş yapısına sahip ve gereğinden fazla bir kaş yapısına sahip olunca bazen itici bir görünüm ortaya çıkabiliyor.

Bu ser mizaçtan rahatsız olan ve yüzüne daha duru ve temiz bir görünüm kazandırmak isteyen erkeklerin günümüzde başvurduğu en yaygın yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon ile hem kaş aralarındaki kıllardan kurtulup hem de kaşlarda şekil bozukluğuna neden olan fazlalıklardan kurtulabilmektedirler.

 

Kol ve Koltuk Altı

Kol ve Koltuk Altı ( Erkek ) Epilasyonu

Lazer epilasyon koltuk altı kaç dakika diye soranlar için uygulamanın birkaç dakikada tamamlanacağını belirtelim.Kol altı lazer ve kol epilasyonu ortalama 6 seansta kılların büyük ölçüde temizlenebilir. Kol ve Koltuk altı gibi bölgelerde bile bu oran yüzde 80 civarındadır.

Kulak

Erkekler, lazer epilasyon tedavisine genelde kıllanma şikayeti nedeniyle başvuruyorlar.

Erkekler, lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan üç hafta öncesine kadar kökten kıl almamaları gerekir.

Kulak bölgelerinin temizlenme süreci de bu şekildedir.

Kulak bölgesi seansları 6 ile 8 seans sürmektedir.

Seans süresi 5 dakikadır.

 

Sakal Üstü

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyon hastalarının en çok rağbet gösterdiği bölgelerden birisi de sakal üstü bölgesidir. Özellikle yanakdan göze kadar olan yerde şekilsiz ve biçimsiz şekilde çıkan istenmeyen kıllar artık acısız ve ağrısız sadece 5 dakikalık seanslarla ortalama 4 seansda yok olabilmektedir. Buna imkan tanıyan Buz Lazer Epilasyon – Soprano ICE lazer epilasyon cihazlarıdır.Eskilerde eski teknoloji lazer epilasyon cihazları ile yapılan uygulamalar özellikle erkek sakal üstü bölgesinde çok can yakardı, bunun sebebi zaten bu bölgedeki kıllar yapısı gereği sert ve kalın kıllardır ve lazer ışığını yediği an çok ciddi ağrı acı verirdi, yeni Buz Lazer Epilasyon teknolojisiyle ne ağrı ne de acı hissediliyor, özellikle erkek hastaların tercihi olan buz lazer cihazı ile istenmeyen sakal üstü kıllarınızdan 5 dakikalık seanslarla kurtulmak artık çok kolay.