Dolgu

Ana Sayfa / Dolgu
Dolgu

Alın Dolgusu

lın dolgusu uygulamaları tedavi hedefine göre 2 çeşittir. Birincisi mimik çizgilerinin hedeflendiği nispeten daha yüzeyel uygulama, diğer uygulama ise alın şekillendirme ve yan profilden daha yuvarlak bir görünüm elde etmektir.

Alın çizgileri avuç içi çizgilerine benzer biçimde, alındaki çizgiler de aslında kaderimiz gibidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte bu çizgiler artış gösterme eğilimine girerler. Kaşların yukarı kaldırılması esnasında alın çizgileri belirgin olur. Cilt kalınlığı alın çizgilerinin görünür olmasında önemlidir. Ancak cilt kuruluğu yaşayan ya da cildi kuru olan bazı kişilerin kaşlarını yukarı kaldırmasa bile, alın çizgileri belirginlik kazanmış olabilir.

 

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu ile 10 Dakikada Tedavi

Yüz güzelliğinin vazgeçilmez bir unsuru olan burnumuz, bazen karakterimiz bazen genlerimiz bazen de soyumuzun geldiği kökler hakkında ipuçları verir. Fakat herkes burun konusunda şanslı doğmayabiliyor ya da burnunun görüntüsünden memnun olmayabiliyor. Bu öyle bir problemdir ki insan en çok kendi rahatsız olur ve defalarca ameliyat olmayı göze alır. Ancak günümüzde ameliyat dışında da bir seçeneğimiz var. Özellikle ameliyattan çekinen, korkan veya dolgu ile düzeltilebilecek şekil bozukluğu olan uygun kişiler için dolguyla burun estetiği iyi bir şeçim olabilir. Ayrıca rinoplasti ameliyatı sonrası ortaya çıkan burun sırtındaki düzensizlikler ve asimetrileriler nedeniyle tekrar ameliyat olmak istemeyen hastalarda da basit bir uygulama ile problem çözülebilir.Klinik ortamında, kremle lokal anestezi yapıldıktan sonra yaklaşık 10 dakika kadar süren işlem sonrasında günlük yaşantıya devam edilir, herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç yoktur, sonucu 18 aya kadar devam eder.

 

Çene Dolgusu

Yüz güzelliği dendiğinde yüzdeki tüm estetik ünitelerin birbiriyle olması gerekir. Çene ucu dolgusu ile çenedeki düzensizlikler ve simetri bozukları düzeltilebilir, çeneniz yeniden şekillendirlebilir,çene hatlarını belirginleştirilebilir, Çene ucu büyütülebilir. Küçük dokunuşlarla yüzünüzde çok daha etkileyici bir güzellik orantılı bir yüz görünümü ve çok daha çekici görüntü sağlanabilir.

Burun dolgusu, dudak dolgusu, elmacık dolgusu gibi tüm diğer yüz dolgusu işlemlerinde olduğu gibi, çene ucunda da dünyada en sık kullanılan ve en güvenli olan hyaluronik asit içerikli dolgulardır. Allerjik reaksiyon, komplikasyon ve yan etki risklerinin yok denecek kadar düşük olması bu ürünün başarıyla kullanılmasına olanak tanır.

 

Dolgu Kontrol

Dolgu Tedavisi Kontrolleri

Hastadan hastaya değişmekle birlikte ışık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12-18 aydır. Bu süre sonunda istenirse tekrarlanabilir. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Dolgu sırasında kontroller yapılabilir ve incelemeler gerçekleştirilerek tedavi kontrolleri tamamlanabilir.

 

Dolguyla Lifting

Yaş almayla birlikte yüzümüzdeki yağ yastıkcıklarımız sarkmaya ve erimeye başlar. Cilt elastikiyetimiz kaybolur ve kemik erimesi olur. Yüzümüzdeki yağ yastıkcıklarımızın diğer aponeurotic dokularla anatomik ilişkisi bizim ameliyat dışında yüksek elastisite sağlayan hyalüronik asidli dolgularla lifting, yani yüzü yukarı kaldırma ve germe olanağı sağlar. Bu ilişkiyi kullanarak yapılan dolgu ile yüz germe, yüz inceltme ve liftingi Aponeurotik Yüz Germe ( Facial Aponeurosis Tensing ) olarak isimlendiriliyor. Bu yeni teknik dünyada hızla yayılıyor ve yüzün herhangi bir yeri şişirilmeden yüzde germe, yükselme ve hatta incelme etkisi yaratılıyor.

 

Dudak Dolgusu

Hyaluronik Asit Bazlı Dolgu Uygulamaları

Dolgun ve diri dudaklar yüzümüzdeki gençlik ve sağlık ifadesini güçlendirdiği gibi çekiciliğin ve güzelliğin olmazsa olmazlarından biridir. Güzel ve alımlı gözükmenin bir çok yolu olsa da, bunlardan bir tanesi ve belkide en önemlilerinden birisi dolgun dudaklara sahip olmaktır. Günümüzde dudak dolguları ile sağlıklı, dolgun, canlı, alımlı görünen dudaklara zahmetsizce sahip olmak çok kolay.

Dudak Üstü Dolgusu

Dudak üzerindeki kırışıklıklar açılır ve ciltte parlaklık elde edilir. Günümüzde medikal estetik uygulamalar arasında sıklıkla tercih edilen iğneli radyofrekans (altın iğne); 15 – 30 dk gibi bir sürede yapılır. 20 – 30 günde bir; 3 – 4 seans yapılması önerilir. Kişiye özel kullanılan altın kaplamalı iğneler sayesinde ciltte herhangi bir alerji oluşmaz. İşlemden sonra hafif kızarıklık, minik kabuklanmalar, küçük şişlikler görülebilir; bu belirtiler 1 gün içerisinde tamamen iyileşir.

 

El Dolgusu

Deri Altı Yağ Dokusunu Yerine Koymak

Yılların kendini en çok belli ettiği uzuvlarımızın başında ellerimiz gelmekte. Öyle ki yoğun çalışma temposunun, stresin hatta senelerin getirdiği yorgunluğun izleri ilk ellerimizden okunuyor. Ancak uygulanmaya başlanan el gençleştirme işlemleri ile bu izleri ellerden silmek artık mümkün. Lokal anestezi altında yarım saatte yapılabilen el gençleştirme işlemlerinde üç temel hedef var: kaybolan deri altı yağ dokusunu yerine koymak, cilt kalitesini arttırmak ve lekeleri ortadan kaldırmak.

Göz Altı Işık Dolgusu

Yaşa veya yapıya bağlı gözaltlarının koyu ve çökük gözükmesi kişilerin olduğundan daha yorgun, uykusuz, yaşlı gözükmesine ve sağlıksız bir yüz ifadesine neden olur. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin aydınlık ve sağlıklı görünmesini sağladığı gibi morluklar, çizgiler, halkalanmaların da güvenli bir şekilde düzeltilmesini sağlar. Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır.

 

Kaş Ortası Dolgu

Hyalüronik Asit ile Kaş Ortası Dolgu

Mimiksizken ve istirahat ediyorken yani kaşlarınızı çatmasanız bile çizgileri ve kırışıklıkları belli olan kimselerdir. Kaş arası dolgu işlemi, iğne vasıtasıyla hyalüronik asit enjeksiyonu yapılmasına dayanır. İşlem enjeksiyon şeklinde gerçekleştirileceği için oluşacak olan sıkıntınızı en aza indirmek için, bu bölgelere uyuşturucu kremler sürülmektedir veya bölgesel uyuşturucu iğnelere gerek olabilir. Problemin boyutuna göre kaş ortası dolgu işleminde kullanılacak dolgu miktarı değişiklik gösterecektir.

Yanak Dolgusu

Genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar kişinin yüzünün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Yapısal ya da yaşlanmaya bağlı olarak yanaklardaki hacim kayıpları yanak dolgusu ile tedavi edilebilir. Bu sayede yanaklar olması gereken formuna cerrahi olmayan teknikler ile getirilebilir. Yanak dolgusu cerrahi ya da cerrahi olmayan tekniklerle, bazı durumlarda ise iki teknik bir arada kombine bir şekilde kullanılarak uygulanabilir.

Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir çözüm sunmaktadır. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri 15 dakika süren enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Dolgu malzemesi olarak genellik ile cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi ve türleri tercih edilir.