Dermaroller

Ana Sayfa / Dermaroller
Dermaroller

Dermaroller Saç

ğne boyutu sorusuna gelecek olursak Saçsız alanda saç çıkarma işlemini veya prp,lpcgf vb. mezoterapik uygulamalarda 0,5mm. kullanılması önerilmektedir. Bu ölçü saç derisinin kalınlığı göz önüne alınarak belirlenmiştir
Bir diğer ölçümüz ise 0,75mm. ‘dir bu ölçü saç üzerinden yapılacak olan canlandırma,güçlendirme ve sıklaştırma işlemlerinde kullanılmaktadır. Dermaroller uygulamadan önce kullanmış olduğunuz ürünleri sürüp elinizde bir miktar yedirdikten sonra dermaroller ile o alan üzerinden geçilmesi ile son bulur.
Leke oluşmaması ve iyileştirme sürecinin etkin bir şekilde gerçekleşmesi için gece yatmadan önce temiz bir ten’e uygulama yapılması gerekmektedir sabah normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

 

Dermaroller Vücut

Dermaroller Vücut Tedavisi

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde ve çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır. Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanıldığında çok daha kesin düzelmeler görülür ve kısa sürede sonuç alınır.

 

Dermaroller Yüz

Dermaroller, bir aparatın çevresine yerleştirilmiş yüzlerce mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanalcıklar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar, ciltte nedbe dokusu yaratacak kadar derin değildir ancak vücudun bir yara iyileşmesi tepkisi vermesine neden olur. Çevre doku yıkılır ve yeni elastin ve kollajen oluşturulur. Fibroblastlarda kollajen üretimi 200-300 kat artar. Dermaroller tedavisi tedavi edilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak 20-30 dakika kadar sürer. Sadece yüze uygulanacaksa 20 dakika sürmektedir.