Cilt Bakımı

Ana Sayfa / Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

Emzim Peeling

Enzim peeling (Cosmelan, Dermamelan) melasma ve özellikle hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde etkili yöntemlerden biridir.

Enzim Peeling ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılar.

Her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir. TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski minimumdur.

Ciltte yara oluşturmaz, İyileşme süreci yoktur.

1-4 hafta içinde parlak, tazelenmiş ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Kimyasal Peeling

Cildi Canlandırmak ve Gençleştirme İçin Kimyasal Peeling

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır.

 

Klasik Cilt Bakımı

Klasik cilt bakımı; kullanılan özel üretilmiş ürünler ile bir uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme yapılması işlemidir.

Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. En hassas ciltler dahil güvenle kullandığımız Dermalogica markası ile yaptığımız bakımımız cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 1-1,5 saat arasıdır.