Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, mikroenjeksiyon yöntemi ile vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına enjekte edilmesidir. Mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilen maddeler tedavinin amacına göre doktorumuz tarafından belirlenir.

Neden Mezoterapi?

Direkt tedavi bölgesine gerçekleştirilen enjeksiyon ile mezoterapi, kişinin uygulanan maddelerden tam verim almasını sağlar. Cilt yaşlanmasını önleme ve cilt sarkıklığı tedavisinde, çatlaklarda ve selülitlerin giderilmesinde, akut ve kronik ağrıların tedavisinde kullanılan bir uygulama olup bazı durumlarda kişinin kilo kaybını desteklemek amacıyla da kullanılır. Pratik bir yöntemdir ve genel sağlık sorunu olmayan herkes için uygundur.

Mezoterapi Kimler İçindir?

  • Daha genç ve kırışıksız bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen kişiler
  • Saç dökülmesi sorunu olan veya kellik sorunu olan kişiler
  • Selülitlerinin giderilmesini isteyen kişiler
  • Fibromiyalijisi olan kişiler
  • Vitiligo hastalığı olan kişiler
  • Akut ve kronik ağrı sorunu olan kişiler

Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Yüz
  • Saç
  • Vücut

Yüz Mezoterapisi

Popüler ve etkili bir anti-aging uygulama olan yüz mezoterapisi, hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon uygulanarak gerçekleştirilir. Uygulamayla kolajen sentezinin artması sağlanır. Bu işlem ile cildin yenilenmesi ve nemlenmesi sağlanır. Uygulamadan yarım saat öncesi temizlenmiş cilde anestezik krem sürülür. 4-6 seans arası istenilen sonuç gözlemlenir ve her bir seans arası 1-4 hafta olacak şekilde uygulanır. Uygulama 6 ayda bir tekrarlanmalıdır.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi ile saç köklerinin beslenmesi ve köklerdeki kan dolaşımının artmasını sağlanır. Böylece saç dökülmesini engeller, saç uzamasını sağlar ve kelliğin tedavisinde de kullanılır. Özellikle saç ekim işleminden 2 ay sonra kullanımı önerilmektedir. Mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyonla saç diplerine gerekli vitamin ve mineraller enjekte edilir. Haftada bir veya iki haftada bir olacak şekilde toplamda 4- 10 seans arasında tedavi tamamlanır.

Vücut Mezoterapisi

Selülit ve bölgesel yağlanma problemleri içinde mezoterapi uygulanır. 4- 10 seans arasında tedavi tamamlanır. Tedavi diyet ve sporla desteklendiğinde kalıcı sonuçlar elde edilir.

Mezoterapi Sırasında Ağrı Veya Acı Hissedilir Mi?

Mezoterapi öncesi, lokal anestezik kremler ile yapılacak bölge işlemden önce uyuşturularak acı minimuma indirgenir. Uygulama sonrasında ise 1-2 gün kızarıklık veya morarmalar gözlemlenebilir.

Open chat
Whatsapp