Telefon Yol Tarifi WhatsApp

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, mikroenjeksiyon yöntemi ile vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına enjekte edilmesidir. Mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon yöntemiyle enjekte edilen maddeler tedavinin amacına göre doktorumuz tarafından belirlenir.

Neden Mezoterapi?

Saç mezoterapisi ile saç köklerinin beslenmesi ve köklerdeki kan dolaşımının artmasını sağlanır. Böylece saç dökülmesini engeller, saç uzamasını sağlar ve kelliğin tedavisinde de kullanılır. Saça parlaklık ve canlılık verir. Özellikle saç ekim işleminden 6 ay sonra kullanımı önerilmektedir. Mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyonla saç diplerine gerekli vitamin ve mineraller enjekte edilir. Haftada bir veya iki haftada bir olacak şekilde toplamda 4- 10 seans arasında tedavi tamamlanır.

Mezoterapi Kimler İçindir?

  • Saç dökülmesi sorunu olan kişiler
  • Kellik sorunu olan kişiler
  • Daha güçlü ve canlı saç tellerine sahip olmak isteyen kişiler

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi uygulanacak bölge işlemden 15 dakika öncesinde anestezik kremler ile uyuşturulur. Ardından mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon gerçekleştirilir.

Mezoterapi Sırasında Ağrı Veya Acı Hissedilir Mi?

Mezoterapi öncesi, lokal anestezik kremler ile yapılacak bölge işlemden önce uyuşturularak acı minimuma indirgenir. Uygulama sonrasında ise 1-2 gün kızarıklık veya morarmalar gözlemlenebilir.

Open chat
Whatsapp