Telefon Yol Tarifi WhatsApp

DPG Saç Tedavisi Nedir?

Son dönemlerin popüler uygulamalarından biri olan DPG, hastanın kendi kanından elde edilen büyüme faktörleri içeren bileşenin tekrar kişiye enjeksiyonudur. Böylece saç köklerinin canlanması ve saçın kendini yenilemesi sağlanır.

Neden DPG Saç Tedavisi?

Tek seans ile beklenen etkiyi sağlayan DPG , her yetişkin kadın ve erkek için uygun bir tedavidir. Mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon yöntemi ile zahmetsiz bir uygulamadır. Cildin kolajen senteizini uyararak saç köklerindeki kan dolaşımını arttırır, böylece saç kökleri canlanır ve saçlara parlaklık ve canlılık katar. Saç dökülmesi karşıtı olarak oldukça etkili bir yöntemdir.

DPG Saç Tedavisi Kimler İçindir?

  • Saç dökülmesi sorunu olan kişiler
  • Kellik sorunu olan kişiler
  • Daha güçlü ve canlı saç tellerine sahip olmak isteyen kişiler

DPG Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç köklerine, kişinin kendi kanından elde edilen ve büyüme faktörleri içeren bileşenlerden oluşan serum enjekte edilir. Uygulama öncesi anestezik krem uygulanır ve ardından mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon yöntemiyle işlem gerçekleştirilir. Bir seans yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

DPG Saç Tedavisi Sırasında Ağrı Veya Acı Hissedilir Mi?

DPG öncesi, lokal anestezik kremler ile yapılacak bölge işlemden önce uyuşturularak acı minimuma indirgenir. Ayrıca mezoterapi tabancası ile ağrısız enjeksiyon yöntemi uygulandığından minimum acı hissi sağlanır.

Open chat
Whatsapp